Епископ моравички

Епископ моравички, титула коју носи викарни епископ у Српској православној цркви. Почасна је титула помоћном епископу патријарха српског.

На редовном мајском засједању 2006. године, Свети архијерејски сабор Српске православне цркве, на предлог патријарха српског Павла, изабрао је архимандрита Антонија (Пантелића) за викарног епископа моравичког. Он је уједно старјешина Подворја Српске патријаршије у Москви.

Епископи

Досадашњи викарни епископи моравички били су:

  • Викентије Вујић (20. новембар 1932 — 21. јун 1936)
  • Платон Јовановић (4. октобар 1936 — 22. јун 1938)
  • Дионисије Миливојевић (24 август август 1938 — 8. децембар 1939)
  • Арсеније Брадваревић (4. фебруар 1940 — 20. мај 1947)
  • Хризостом Војиновић (15. јун 1947 — јун 1951)
  • Герман Ђорић (15. јул 1951 — 3. јун 1952)
  • Сава Вуковић (23. јул 1961 — 1. јун 1967)
  • Лаврентије Трифуновић (16. јул 1967 — 30. март 1969)
  • Иринеј (Гавриловић) (14. јул 1974 — 28. мај 1975)
  • Јефрем (Милутиновић) (17. септембар 1978 — 19. мај 1980)
  • Сава Андрић (20. јун 1982 — 11. јун 1984)
  • Лукијан (Пантелић) (1. јул 1984 — 18. мај 1985)
  • Лонгин (Крчо) (20. октобар 1985 — 14. септембар 1986)
  • Иринеј (Буловић) (20. мај — 13. децембар 1990)
  • Антоније (Пантелић) (од 23. јула 2006)

Сродни чланци

Штампање